Інформація з питань пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва (КМДА, Департамент економіки та інвестицій)

18 Декабрь 2014 в Ввод в эксплуатацию дома, Как узаконить дом, Регистрация недвижимости и прав

Преамбула: чтобы получить прописку в садовом доме – нужно получить почтовый адрес. Чтобы получить почтовый адрес – нужно принести справку о паевом взносе. Ну а дальше…

Пайова участь сплачується у формі грошового внеску.
Розрахунок розміру пайового внеску є невід’ємною частиною договору про пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва.
1. Нормативно-правова база  

 • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. № 3038-VI
 • Порядок визначення розмірів пайової участі забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва (додаток 16 до рішення Київської міської ради від 30.12.2010р. № 573/5385 «Про бюджет м. Києва на 2010 рік (дію подовжено згідно з рішенням Київської міської ради  від 4 лютого 2014 року N 6/10152)) в частині, що не суперечить Закону

У всіх питаннях щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва місто виступає в особі Департаменту економіки та інвестицій.

2. Порядок вирішення питань щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються Департаментом при:

 • будівництві будь-яких об’єктів на території міста Києва;
 • інвестуванні будівництва нежитлових приміщень;
 • переплануванні, реконструкції, капітальному ремонті приміщень (житлових/нежитлових) зі зміною та без зміни функціонального призначення;
 • зміні функціонального призначення (перепрофілюванні, переобладнанні тощо) об’єктів виробничого та невиробничого призначення;
 • зміні функціонального призначення житлових будинків (приміщень) на нежитлові відповідно до встановленого порядку.

Пайова участь сплачується у формі грошового внеску.

Розрахунок розміру пайового внеску є невід’ємною частиною договору про пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва.

Укладення договору про пайову участь та сплата пайового внеску до бюджету міста має бути здійснена забудовником (інвестором) до введення об’єкту містобудування в експлуатацію.

Укладення договору про пайову участь здійснюється за зверненням забудовника (інвестора) та наданих ним документів.

Увага!

У разі наявності співвласників (співінвесторів) об’єкта, вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються після одержання колективного звернення забудовників (інвесторів)/власників об’єкта або звернення від одного з них та письмової згоди інших.

Довідка Департаменту економіки та інвестицій про сплату пайової участі подається для оформлення забудовником (інвестором) наступних документів:

 • про переведення жилих будинків (приміщень) у нежилі; про введення об’єктів в експлуатацію;
 • про присвоєння поштової адреси;
 • документів на землекористування для експлуатації та обслуговування об’єктів, при будівництві (реконструкції) яких документація не була оформлена належним чином (земельні питання не вирішені у встановленому порядку).

Видача висновків (довідок, листів тощо) про відсутність підстав для пайової участі забудовників (інвесторів) у створенні та розвитку інфраструктури міста в передбачених нормативно-правовими актами випадках також відноситься до компетенції Департаменту економіки та інвестицій.

3. Звільнення від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Рішення про звільнення забудовника (інвестора) від сплати пайової участі приймає виключно Київська міська рада за поданням постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку після визначення Департаментом економіки та інвестицій розміру пайової участі.

4. Приклад заяви/звернення та перелік документів для отримання висновку/проекту договору щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

5. Подання звернень та отримання відповідей з питань пайової участі

Подання звернень з питань пайової участі до Департаменту економіки та інвестицій здійснюється

 • засобами поштового зв’язку (адреса:вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044)
 • під час прийому громадян та юридичних осіб з питань пайової участі (вул. Хрещатик, 36.

Подання та отримання документів/відповідей під час прийому громадян та юридичних осіб з питань пайової участі здійснюється по вул. Хрещатик, 36 (громадська приймальня) виключно за попереднім записом (тел. 044-202-72-72, 044-202-76-73) заявниками особисто або їх уповноваженими представниками (обов’язкова наявність документів, що підтверджують особу заявника/представника та документів про представницькі повноваження) за наступним графіком:

 • понеділок (10:00-13:00 подання звернень, 14:30-17:00 отримання відповідей);
 • середа (11:00-13:00 подання звернень, отримання відповідей);
 • п’ятниця (10:00-13:00 подання звернень, 14:30-16:15 отримання відповідей).

Подання звернень щодо реєстрації договорів, додаткових угод пайової участі та отримання зареєстрованих договорів, додаткових угод пайової участі здійснюється з понеділка по четвер з 9:30 до 17:30, в п’ятницю з 9:30 до 16:00 (обідня перерва з 13:00 до 13:45) по вул. Хрещатик, 36 (громадська приймальня), тел.: 044-202-72-72, 044-202-76-73.

Видача довідок про сплату пайових внесків згідно укладених договорів та додаткових угод здійснюється з понеділка по четвер з 9:30 до 17:30, в п’ятницю з 9:30 до 16:00 (обідня перерва з 13:00 до 13:45) по вул. Хрещатик, 36 (громадська приймальня), тел.: 044-202-72-52, 044-202-76-54.

Для отримання інформації про готовність відповідей на звернення/заяви звертатися за телефонами 044-202-72-72, 044-202-76-73.

На виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України від «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 № 65, якщо ви бажаєте або існує необхідність надсилання відповіді поштою, просимо заздалегідь зазначити це у зверненні.

Відповіді, що містять фінансову складову (проекти договорів, довідки про сплату і т.п.) поштою не надсилаються.

19.12.2014 Источник: https://kievcity.gov.ua/content/224_pajova-uchast.html


Додаток 16
до рішення Київської міської ради
30.12.2010 N 573/5385

 

ПОРЯДОК
визначення розмірів пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва

(Дію додатка 16 продовжено на 2012 рік
згідно з рішенням Київської міської ради
від 29 грудня 2011 року N 1100/7336)

(Дію додатка 16 продовжено на 2013 рік  згідно з рішенням Київської міської ради  від 8 лютого 2013 року N 3/9060)

(Дію додатка 16 продовжено на 2014 рік  згідно з рішенням Київської міської ради  від 4 лютого 2014 року N 6/10152)

1. Загальні положення

Цей Порядок визначає розмір пайової участі (внеску) забудовників (інвесторів) у створенні (розвитку) соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва з урахуванням оцінки соціально-економічного значення проектів будівництва (реконструкції), перепланування, зміни функціонального призначення об’єктів для міста в грошовому виразі (гривнях) без ПДВ у цінах поточного року.

Пайова участь (внесок) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста (надалі – пайова участь) є внеском, який забудовник (інвестор) має сплатити до бюджету м. Києва без урахування ПДВ. Залучені кошти спрямовуються виключно на фінансування об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, передбачених в Програмі соціально-економічного розвитку міста Києва.

Пайова участь включає в себе наступні складові:

- відшкодування витрат бюджету м. Києва на розширене відтворення його ресурсів;

- плата забудовника (інвестора) за право реалізувати свій проект будівництва (реконструкції), перепланування, зміни функціонального призначення об’єктів на території столиці.

Цей Порядок застосовується для визначення розмірів пайової участі:

- забудовників (інвесторів), що здійснюють на території міста Києва будівництво (реконструкцію) будь-яких об’єктів, незалежно від їх форми власності;

- при зміні функціонального призначення (перепрофілюванні, переобладнанні тощо) об’єктів виробничого та невиробничого призначення;

- при переплануванні будь-яких об’єктів із зміною та без зміни функціонального призначення на території міста Києва;

- при зміні функціонального призначення жилих будинків (приміщень) на нежилі відповідно до встановленого порядку;

- при будівництві, прокладанні, влаштуванні телекомунікаційних мереж.

Пайову участь не сплачують забудовники (інвестори), які здійснюють:

- будівництво (реконструкцію) будь-яких об’єктів на замовлення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та/або органів місцевого самоврядування та/або органів державної влади за кошти державного та/або міського та/або районних у м. Києві бюджетів;

- будівництво житла для соціально незахищених категорій громадян, які перебувають на квартирному обліку в м. Києві, що підтверджується відповідною районною у м. Києві державною адміністрацією, за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, державних підприємств, організацій, установ тощо;

- будівництво житла в багатоквартирних житлових будинках, а також індивідуальних (котеджних) житлових будинках для сімей, що перебувають на квартирному обліку в м. Києві (підтверджується відповідною районною державною адміністрацією) під площу нормативної забезпеченості житлом черговиків квартобліку та за умов зняття їх з квартобліку після введення будинку в експлуатацію;

- будівництво доступного житла, що збудоване та будується за державної підтримки. Порядок його будівництва та використання встановлено чинним законодавством України;

- будівництво (реконструкцію) спільно з комунальними підприємствами та/або на їх замовлення об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, передбаче