Відділ Держземагентства у Броварському районі Київської області не поспішає приймати громадян

2 Апрель 2013 в Земля оформить участок, Регистрация недвижимости и прав

Для багатьох громадян, хто планував отримати державні акти на земельну ділянку зимою 2012 – 2013 року, виявилося неприємною несподіванкою те, що їхня технічна документація на земельну ділянку повернулася до розробника в інститут. А про сплачені за державний акт гроші – можна забути – як кажуть, на користь банкіра, тобто держави. І тепер громадяни самі повинні реєструватись у кадастрі, брати витяги, ідти до державного реєстратора щоб зареєструвати у базі земельну ділянку. І що, стало простіше? Для кого? Розглянемо один свіжий приклад із життя Броварів. 

У нашому випадку, документація громадянина, яка була здана на акт восени 2012 року в Управління Держкомзему у Броварах, повернулася до розробників землевпорядної документації в інститут на вул.Серпова 3, м.Київ.

Інститут повідомив громадянина, що згідно змін у законодавстві, тепер він особисто, або його уповноважена особа з нотаріальною довіреністю, повинен прибути в м.Бровари до відділу Держземагентства у Броварському районі Київської області. До державних реєстраторів у кабінет 12 або 11.  Прийомний день для громадян – у четвер.

(Примітка. До кадастрових реєстраторів громадяни несуть документи для: реєстрації у кадастрі новоствореної (або приватизованої) земельної ділянки з одночасним отриманням витягу із кадастру про цю ділянку )

28 березня 2013 року громадянин в 10 ранку вже був у Броварах.  В черзі в 11 кабінет – було вже записано – 43 прізвища, в черзі в 12 кабінет – 54 прізвища. Черга песимістично перебалакувала між собою.  «…Кажуть, краще ідти до 12 кабінету… В 11 кабінеті некомпетентні» – сказала жіночка що вийшла з 11 кабінету, і пішла в третю чергу – із скаргою, на прийом до начальниці.

Перед 11 кабінетом висіла табличка:   Державні реєстратори  –   головні спеціалісти  Шевченко Людмила Юріївна,  Долгошей Тетяна Вікторівна.

На дверях самого кабінету красувалася табличка з графіком прийому в 11 кабінеті. Ось він:

Перед 12 кабінетом висіла табличка:  Державні реєстратори –   головні спеціалісти  Семчук Віталій Іванович, Врагов Сергій Євгенович.

На дверях самого кабінету красувалася табличка з графіком прийому в 12 кабінеті. Ось він:

Графіки прийому в кабінетах 11 та 12 – звісно однакові. Але зверніть увагу -  «Прийом фізичних осіб (прийом документів) – з 9-00 до 12-00 в четвер»,  «Прийом фізичних осіб (видача документів) – з 13-00 до 16-00 в четвер». Тобто для громадян виділено 3 години в неділю – щоб здати документи, і  3 години в неділю – щоб отримати документи.

Решта днів в неділю – реєстратори згідно Графіку прийому – займаються опрацюванням звернень та внутрішньою роботою реєстраторів, а також реєстратори ведуть прийом різних фірм:  ТОВ «Агротехпроект», ТОВ НВП «Горизонт»,  КП «Бровари-Землеустрій», ТОВ «Гео Зем План», ПП «Авто Транс ЛЛС», ПП ЗАВ «Меридіан», ТОВ «ГЗРРЗ», ПП «Сектор», ТОВ «Агро-Поект-Стиль», ТОВ «МУК», ТОВ «КРІЗР», ТОВ «Константа», ТОВ «Інтербудзем», ТОВ «7-й Меридіан», БРВ КОФ ДП «ЦДЗК», ФОП «Прокопенко», ТОВ «БНВ ЗАБ», ТОВ «Лендсервіс», ФОП «Іващенко», ТОВ «Альянсюстиція», ДП «КІЗ», ТОВ «Земприватсервіс», ТОВ «Укргеоземпроект», ТОВ «ЗКЦ», ТОВ «ІІСРР», ТОВ «Земюрконсалтинг», ТОВ «Броватерра», ТОВ «УЗК», ТОВ «ТОВ «СІНГА», ІНШІ проектні організації – 2 години в неділю,  ПП «ІПК та ІП», ТОВ «ЕКЦ», ТОВ «ЗемФонд», ДП «УкрІСГ АГВ».

Кожній фірмі виділена своя фіксована година в Графіку, не дай боже когось залишити без прийому.

Для «опрацювання звернень та внутрішньої роботи реєстраторів» Графік виділяє 15 годин в неділю та ще приплюсуйте 3 години при видачі документів громадянам, оскільки реєстратори пояснили, що вони в цей час готують документи, тому і не ведуть прийом, навіть якщо нікого немає в черзі на видачу (тому що видача проходить швидше).

В день 28 березня 2013 року, кабінет 12 прийняв на здачу документів – 6 громадян, в кабінеті 11 черга закінчилася на 42-му прізвищу. Ті громадяни, які не потрапили на прийом, просили їх прийняти, якщо не буде людей на видачу – але реєстратори відмовили, тому що ведуть «внутрішню роботу реєстраторів».

Отакий Графік прийому громадян у відділі Держземагентства у Броварському районі Київської області затверджено наказом начальника Н.І.Лях  №14 від 11.03.2013р.

Ті громадяни, що не потрапляють на прийом – вимушені знову і знову проситися з роботи та приїжджати в Бровари.  А державний бюджет не отримує гроші від тих, хто не потрапив на прийом.

Але цей факт керівництво Держземагентства у Броварському районі не хвилює.  Головне щоб кріпли зв’язки з фірмами і фірмочками.

28 березня 2013 року черга громадян на здачу документів реєстраторам у Відділі Держземагентства у Броварському районі Київської області – безнадійно розсмокталася по домівках. Чоловік, який в 11-30 ранку стояв наступним перед  дверима кабінету 12, і якому пророчили, що він таки точно попаде на прийом  – безнадійно махнув рукою та усміхнувся у вуса: «Рилом не вийшов. Ще побачимось».  Двоє громадян, перед  якими  за пару чоловік закінчився прийом, написали заяву на ім’я Н.І.Лях з проханням змінити Графік, та пішли проситися до її заступника Каблучко Сергія Володимировича  (бо начальниці не було). Той відмахнувся – «…Можете скаржитися, Графік затверджено начальником. Підіть до безпосереднього керівника реєстраторів – Отрошко Ярослава Анатолійовича».

Поки ходили шукали Отрошко Я.А., якась жінка, що чекала біля приймальної, показала на оголошення: «…Так от же новий графік прийому, що буде з понеділка!». Ось це оголошення (Примітка. Це оголошення – про прийом документів на видачу витягів із державного земельного кадастру для земельних ділянок, які вже зареєстровані у ДЗК, тобто наприклад перепродаються):

Які все таки наївні наші люди, продовжують вірити у краще!  Нарешті найдений Отрошко Я.А. пояснив: «… це оголошеня відноситься до зовсім іншого прийому громадян, на отримання витягів при продажу ділянки. А прийом громадян закінчився, можете скаржитися хоч куди». Хоча в 11 та 12 кабінеті  теж витяги, от і розберися.  Довго дивилися на дошку оголошень перед приймальнею – може ще щось цікаве побачимо, але крім вже недійсної вивіски «Управління Держкомзему у Броварському районі Київської області» – нічого не побачили. Ось та вивіска:

А коли Отрошко Я.А. спитали, чому такий графік у державних реєстраторів в земельному управлінні в Броварах, що так сильно відрізняється від графіку прийому громадян державними реєстраторами при міністерстві юстиції для реєстрації нерухомості – він відповів, що то зовсім інші державні реєстратори, «…а наші займаються землею».

А ми з вами знаємо, що реєстратори від міністерства юстиції приймають громадян кожний день, і цілий день, а на видачу там окрема черга  до окремого реєстратора – бо видача займає менше часу,  тому до реєстраторів від мінюсту у нас є більше шансів достоятися. Але в окремо взятих Броварах – своя політика.

Загалом у Графіку прийому, затвердженому у відділі Держземагентства у Броварському районі Київської області записано, що кадастровий реєстратор працює 30,5 робочих годин за 5 робочих днів неділі –   можете перевірити на фото по Графіку. Детальніше: понеділок – 6,5 годин, вівторок – 5 годин, середа – 6,5 годин, четвер – 6 годин, п’ятниця – не визначено, бо цілий день працюють самі з собою, тому вважаємо – 6,5 годин. Але в Україні згідно Кодексу законів про працю нормальна кількість робочих годин за неділю – 40 годин, а не 30,5 годин. Але навіть їх використовують так: – 10% -громадянам на прийом, 5% реально – громадянам на видачу, 55% – на «внутрішню роботу», 30% – на фірми та фірмочки. І це державні службовці, що живуть за рахунок податків тих же громадян, які тратять свій час та гроші на безкінечні поїздки щоб попасти до них на прийом. А вони начебто прикрилися законом (так вони думають), розвернули той закон кормою до громадян, та посміюються. Чи найдеться хто, котрий розверне відділ  Держземагентства у Броварському районі Київської області лицем до громадян? Чи час ще не прийшов?

Що втрачає українська держава завдяки цьому Графіку? Держава втрачає віру своїх громадян. Послухайте про що балакає черга – Графік дискредитує владу.  Не любить влада своїх громадян. Деякі з тих хто побував у черзі – не будуть поспішати нести свої кровні в бюджет – нехай налагоджують, щоб черги не було, як то обіцяв на весну міністр юстиції Лавринович О.В.

Мабуть не таке хотів бачити Світовий банк, коли давав гроші на цей проект загального кадастру. Аби він узнав, то затребував би гроші назад.

Але це все лірика, а тим хто так і не потрапив на прийом – скоро знову їхати у Бровари та стояти в черзі.

Так що «далі буде»…

«Хожденія по Броварах» – частина 2. Відносно графіку прийому у земельних реєстраторів у Броварах, відділ Держземагентства у Броварському районі Київської області

А далі було так. Четвер, 04 квітня 2013 року, 9-30 ранку. Список на здачу документів кадастровим реєстраторам – у кабінет 11 – записана 61 особа, у кабінет 12 – записано 59 чоловік. Але на кабінеті 12 висить оголошення:

Тобто із 4 реєстраторів – 2 не приймають. Стало відомо, що є ще 5 кабінет, у якому є ще один реєстратор, але він теж не приймає, сьогодні та й взагалі не приймає. Черга почала шуміти як перед кипінням. З кабінету 11 вискочив вусатий дядька, який минулого четверга «рилом не вийшов». Оглядаючись очманілими очима сказав – «здав». Далі повідомив, що цього четверга вже прибув займати чергу – а 5-30 ранку. Але каже – «околів просто, холодно було, – хоча були люди ще з 3 та з 4 годин ранку». Отакі тортури проходять люди разом з «покращенням», яке так часто згадує черга.

Десь біля 11 години ранку у реєстраторів «завис» комп’ютер, і «висів» не менше півгодини. Хтось сказав – будуть приймати і після обіду на здачу, до 16 години.

При реєстрації однієї ділянки у якої кілька власників – повинні бути або всі власники або нотаріальні довіреності від усіх. В коридорі були такі групи на одну ділянку – по 10-15 чоловік. Черга бунтувала – «не пускайте її, у неї двісті ділянок!».

Після обіду – хто на здачу – чекали. Прийшло 10 осіб на отримання, почали заходити отримувати – бо графік же! Хтось фотографував толпу перед кабінетом і кричав – «виложим в інтернет!». Тут заступник начальника перед дверима 11 кабінету оголосив: «сьогодні змінився графік, видачі не буде, приймаємо на здачу». Хто не встиг зайти отримати – підлетіли до нього ладні вчепитися. Коротше, хтось зайшов отримав, хтось ні, але це отримання було швидко, а той хто підїхав отримувати вже через годину – був направлений на отримання на слідуючий день.

Багато людей, дочекавшись у черзі до кадастрового реєстратора, не змогли здати документи – тому що, або «xml – файл не відкривається на вашому диску що дав інститут», або «у вас на диску (флешці, дискеті) – немає сканів вашого проекту, вашої документації» – тобто цей кошмар для них продовжувався.

У підсумку, того дня на 16 годину, – залишилося неприйнято – 15 осіб, і прийом було закінчено.

«Хожденія по Броварах» – частина 3. Графік прийому земельних реєстраторів у Броварах, Держземагентство у Броварському районі Київської області

17.04.2013 року. Середа (не четвер) – а проходить видача земельними реєстраторами документів громадянам, фізичним особам.

ГРАФІК змінився!!!!

Ура! Як кричав кот Матроскін. Заработало!!! Так що, громадяни, не стесняйтесь просити за свої права, вимагати їх виконувати, бо так просто вам їх не дадуть – така вже сьогодні наша держава, і такі в ній чиновники, починаючи зверху. Боріться за правову державу – бо перемога точно за вами, назад дороги немає – подивіться на більш розвинутих сусідів, Європа. А не будете боротися – будуть поганяти як бидло. Закон не працює навіть в судах. Але хто з нас бидло – це спірне питання.

Ось він, новий графік прийому земельними реєстраторами, в тому числі фізичних осіб, на дверях 11 кабінету:

Щоб збільшити – клацніть на картинку.
Якщо погано видно це фото – ось іще одне фото графіку прийому земельними реєстраторами:

Але на дверях 11 кабінету красувалося ще одне оголошення:

Оце так фішка! Треба виявляється ще донести ксерокопію вашого проекту, особливо там де кадастр і затверджувальне рішення сільради.
Невеличке нововведення, яке звичайно затягувало процес видачі, тому що громадяни бігали вниз, робили копії, платили гроші (1 грн – 1 аркуш), поверталися назад в кабінет.

Але, слава богу, в цей день прийняли всіх (видали всім), вже навіть після 16-30 – залишалося пара бабусь у черзі. Дівчина зліва в кабінеті 11 гуманно прийняла цих бабусь.

Звичайно, не все без проблем. Виявляється, коли ви підете до державного реєстратора з Мінюсту на вул.Незалежності, 3 – вам знадобиться завірена мокрою печаткою ксерокопія затверджувального рішення сільради. І це повинна бути печатка сільради. Якщо у вас такої копії немає – їдьте у сільраду.
Ця проблема вирішувалася би дуже просто – якби земельний реєстратор у тому ж 11 кабінеті в Броварах в Держземагентстві – та поставив вам же на ксерокопії свою мокру печатку, тому що у нього перед очима лежить оригінал цього рішення сільради, в тому проекті що ви йому здали. І це по закону. Він має оригінал – має на вашу вимогу завірити вам копію. Але земельний реєстратор не ставить свою печатку – бо або не хоче, або не розуміє цього закону – і вам доведеться їхати в сільраду за тим, щоб лише поставити на копії печатку. І це теж порушені права громадян.

Так що успіхів вам, громадяни, і мені з вами.

А ось реквізити для оплати за реєстрацію на Незалежності, 3 :

А це реквізити для оплати за витяг, там же, на Незалежності, 3 :

Всього 120+119=239грн+8комісія=247 гривень. Успіхів.

Ниже – баннер. Нажать ли на него – Ваше решение.


Входящие поисковые запросы:
відділ держземагентства у броварському районі (13) *
VkontakteGoogle+EmailGoogle GmailLinkedInShare

3 ответа на Відділ Держземагентства у Броварському районі Київської області не поспішає приймати громадян

 1. все это ужасно! и отвратительно!
  надо жаловаться в “Головне управління Держземагентства у Київській області” написать письмо и все люди в очереди подпишутся, этому необходимо положить конец, беспредельщики, они обязаны обслуживать людей по-человечески!

  • Люди така ж ситуація і у Васильківському району , просто ЖАХ!!!! Народ займає чергу ще о четвертій ранку!! І не проходять до кабінету № 4, де здається документація в середу з 9-00 до 12-00( тільки один день!), а потім так само треба о четвертій( а то й раніше) займати чергу в понеділок для того, щоб одержати відповідь .
   Що робити в такій ситуації?

 2. По состоянию на 17 декабря, в большинстве областей Украины государственные кадастровые регистраторы с опережением срока начали работу через Центры предоставления административных услуг (ЦНАП).
  Об этом сообщает Госземагентство Украины на своем веб-сайте.

Прокомментировать

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *


семь × 1 =

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл