Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

26 Март 2013 в Земля оформить участок, Новости легализации, Регистрация недвижимости и прав

С декабря 2012 года и по сей день фактически было остановлено оформление земельных участков в г.Киеве. Формальная причина – изменение законодательства, которое внесло рассогласование в текущий порядок оформления земли. И наконец-то: вступил в действие еле-еле принятый Киеврадой “Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві”. Сейчас этот порядок публикуется в нескольких номерах газеты “Крещатик” (www kreschatic.kiev.ua). Мы также дадим ссылку на скачивание текста этого Порядка. Ниже – текст Ришення Киеврады и ссылка на скачивание Порядка.

Рішення Київської міської ради № 63/9120 від 28 лютого 2013 року

 

Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

Відповідно до Земельного кодексу України, законів України “Про оренду землі”, “Про Державний земельний кадастр”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, “Про землеустрій”, “Про оцінку земель”, “Про державну експертизу землевпорядної документації”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” та інших законодавчих актів України”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення”, “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”, “Про адміністративні послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про столицю України — місто-герой Київ”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою визначення порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві згідно з додатком 1 до цього рішення.
2. Затвердити форми таких клопотань:
—  клопотання про погодження місця розташування об’єкта згідно з додатком 2 до цього рішення;
—  клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою згідно з додатком 3 до цього рішення;
—  клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду згідно з додатком 4 до цього рішення;
—  клопотання (лист-повідомлення) про поновлення договору оренди земельної ділянки згідно з додатком 5 до цього рішення.
3. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Київської міської ради згідно з додатком № 6 до цього рішення.
4. Покласти на Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) такі функції з реалізації повноважень Київської міської ради:
4.1. Організація здійснення землеустрою, організація і здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності територіальної громади міста Києва при проведенні землеустрою.
4.2. Здійснення в установленому законодавством порядку заходів щодо державної реєстрації земельних ділянок комунальної власності територіальної громади міста Києва в Державному земельному кадастрі.
4.3. Здійснення в установленому законодавством порядку заходів щодо реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва.
4.4. Здійснення в установленому законодавством порядку інформаційної взаємодії з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, та його територіальним органом у місті Києві при веденні Державного земельного кадастру та здійсненні Київською міською радою повноважень у галузі регулювання земельних відносин.
4.5. Узгодження із юридичними і фізичними особами істотних умов договорів оренди земельних ділянок та договорів про поновлення договорів оренди земельних ділянок, які укладаються на підставі відповідних рішень Київської міської ради.
4.6. Підготовка та видача розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності під час узгодження істотних умов договорів оренди земельних ділянок та додаткових угод про поновлення договорів оренди земельних ділянок (у разі зміни розміру орендної плати при поновленні договору), які укладаються з юридичними і фізичними особами на підставі відповідних рішень Київської міської ради, підписання цього розрахунку директором департаменту та скріплення його печаткою департаменту.
5. Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
5.1. Забезпечити облік та зберігання других примірників договорів оренди земельних ділянок, орендодавцем яких є Київська міська рада і право оренди яких зареєстровано в установленому законом порядку.
5.2. Забезпечити в установленому законом порядку надання державним реєстраторам прав на нерухоме майно за їх запитами, зробленими під час проведення реєстрації прав на земельні ділянки, інформації (довідки, копії документів тощо) про документи, що посвідчують право власності, постійного користування чи оренди земельних ділянок, які в установленому порядку зареєстровані Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) до 01.01.2013.
5.3. З метою організації здійснення землеустрою та контролю за використанням і охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою забезпечити ведення міського земельного кадастру на основі створеної за кошти міського бюджету автоматизованої системи — програмного комплексу “Кадастр”, на базі якої виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) здійснювалось ведення Державного земельного кадастру в місті Києві.
5.4. Забезпечити в установленому законодавством порядку вжиття заходів щодо здійснення органами державної реєстрації прав або нотаріусом як спеціальним суб’єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, реєстрації права оренди земельних ділянок комунальної власності територіальної громади міста Києва, що передаються фізичним і юридичним особам в оренду на підставі відповідних договорів оренди землі.
5.5. Забезпечити зберігання в Департаменті земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оригіналів документації із землеустрою, затвердженої та/або розглянутої Київської міською радою, із дотриманням вимог рішення Київської міської ради від 27.11.2008 № 658/658 “Про питання зберігання документації із землеустрою”.
5.6. Забезпечити відповідно до рішення Київської міської ради від 29.10.2009 № 534/2603 “Про питання зберігання документів, що посвідчують право власності та право користування земельними ділянками в
м. Києві” зберігання других примірників державних актів на право власності на земельні ділянки, державних актів на право постійного користування земельними ділянками та договорів оренди земельних ділянок, зареєстрованих і виданих Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) до 01.01.2013 на підставі статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
6. Встановити, що надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації в Державному земельному кадастрі земельних ділянок державної власності, визначених пунктами 4 і 6 прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, а також затвердження зазначеної документації із землеустрою здійснюється Київською міською радою в порядку, затвердженому цим рішенням.
7. Рішення Київської міської ради, згоди Київського міського голови або заступника міського голови — секретаря Київради чи їх доручення (резолюції Київського міського голови або заступника міського голови — секретаря Київради), які надані у порядку, що діяв на час їх надання, є підставою (згодою, дозволом) для подальшого розроблення, розгляду, погодження, затвердження документації із землеустрою, приведення її у відповідність до чинного законодавства та прийняття рішень Київської міської ради про надання у користування або у власність цих земельних ділянок, а також реєстрації таких земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
8. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджені комісією з розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення”, але не затверджені Київською міською радою до 01.01.2013, розглядаються Київською міською радою після державної реєстрації таких земельних ділянок в порядку, встановленому Законом України “Про Державний земельний кадастр”.
9. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розроблені на підставі дозволів Київської міської ради, підписаних Київським міським головою або заступником міського голови — секретарем Київради, але не погоджені комісією з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення” розглядаються Київською міською радою після їх погодження та державної реєстрації таких земельних ділянок в порядку, встановленому Земельним кодексом України та Законом України “Про Державний земельний кадастр”.
10. Клопотання юридичних і фізичних осіб щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, подані та зареєстровані до моменту набрання чинності цим рішенням, але по яких Київською міською радою не прийняті рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, розглядаються відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого пунктом 1 цього рішення.
11. Поновлення договорів оренди земельних ділянок, терміни дії яких закінчилися та ці ділянки не зареєстровані в Державному земельному кадастрі, здійснюється після державної реєстрації таких земельних ділянок та реєстрації права власності територіальної громади на них відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”. У такому разі дозволом на розроблення технічної документації із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) є рішення Київської міської ради, на підставі якого укладався договір оренди земельної ділянки, строк дії якого закінчився, або доручення Київського міського голови чи заступника міського голови — секретаря Київради на розроблення зазначеної технічної документації із землеустрою.
12. Рішення Київської міської ради, прийняті до набуття чинності цим рішенням, відповідно до яких зацікавлені особи мають право укласти договори оренди землі, вважаються такими, що втратили чинність, через два роки після набуття ними чинності у разі якщо від зацікавленої особи не надійшло звернення про укладення договору оренди землі, не розроблено технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та/або технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою (у випадках, встановлених законом), та/або у разі якщо зацікавлена особа умисно ухиляється від підписання договору оренди земельної ділянки протягом цього строку.
13. Передати Державному агентству земельних ресурсів України копію технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва, в тому числі нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення в межах міста Києва, затвердженої рішенням Київської міської ради від 26.07.2007 № 43/1877 “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва та Порядку її визначення”.
Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити у п’ятиденний строк з дня офіційного оприлюднення цього рішення передачу за актом приймання-передачі копії зазначеної технічної документації Державному агентству земельних ресурсів України.
14. Після прийняття та набрання чинності законом України про перелік адміністративних послуг Тимчасовий порядок, затверджений пунктом 1 цього рішення, підлягає приведенню у відповідність до вимог такого закону.
15. До затвердження в установленому порядку планів зонування та детальних планів території міста Києва Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити в установленому порядку розгляд та погодження відповідних клопотань про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та документації із землеустрою відповідно до чинної містобудівної документації.
16. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради “Хрещатик”.
17. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
18. Контроль за виконанням цього рішенням покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Заступник міського голови — секретар Київради Г. Герега

Читайте, скачивайте:

скачать “Порядок” полностью – 4 мбайт, формат pdf

.


Интернет реклама


Входящие поисковые запросы:
договір суборенди землі зразок (14) *
Share on Facebook Share on Email Share on vkontakte
VkontakteGoogle+EmailGoogle GmailLinkedInShare

10 ответов на Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

 1. ВЛАСТИ ХОТЯТ УПРОСТИТЬ ПРОЦЕДУРУ ВЫДЕЛЕНИЯ ЗЕМЕЛЬНЫХ УЧАСТКОВ – Ъ

  Верховная рада пытается разблокировать ситуацию с согласованием проектов землеустройства по выделению земельных участков, передает Коммерсантъ-Украина в статье .

  По данным , депутаты поддержали в первом чтении два законопроекта (N1208-1, N2130) об упрощении процедуры выделения земельных участков. Правовая коллизия, возникшая в связи с принятием в октябре прошлого года закона об административной реформе, практически заблокировала процесс согласования проектов землеустройства и передачи участков в пользование или собственность.

  Если ранее это необходимо было осуществлять через земельную комиссию, в которую входили представители разных служб – от архитектурной до экологической, то в октябре депутаты отменили такие комиссии. Позже они все же вернули норму о требованиях к их составу.

  Все проекты будет согласовывать Госкомзем. Архитектурное согласование понадобится, если участок находится на территории населенного пункта или если на участке за пределами города есть недвижимость. Земли природного заповедного, водного, лесного фондов могут выделяться после согласования с профильными органами. Согласительный орган работает исключительно в пределах своих полномочий и не сможет требовать результатов экспертиз других органов.

  Кроме того, процесс согласования будет происходить по территориальному местонахождению участка.

  Новыми нормами также предусматривается введение принципа молчаливого согласия, то есть автоматического согласования проектов землеустройства по отводу земельных участков. Если в течение месяца уполномоченный на это орган не предоставил разрешение на разработку проекта землеустройства или мотивированный отказ, то через 10 дней заинтересованное в получении участка земли государственной или коммунальной собственности юридическое или физическое лицо имеет право начать процедуру подготовки документации по землеустройству.
  05-06-2013

 2. О сносе дач на Русановских садах

  Еще 24 млн выделят жителям Русановских садов в качестве денежной компенсации за снос дач.
  “На данный момент решен вопрос с 218 участками. Из них более 70 собственников дач получили полную денежную компенсацию, более 30 человек ее ждут. Остальные переселились в урочище Горбачиха и в село Быковня. Еще у 41 – дело в судах”, – сообщил замдиректора “Дирекции строительства дорожно-транспортных сооружений” Николай Васильцов.
  По материалам: Вести, 23.08.13 Новости недвижимости (Мост на Троещину оживят к концу года), mirkvartir.ua/news