Публічна кадастрова карта доступна кожному

3 Январь 2013 в Земля оформить участок, Новости легализации

Відтепер публічна кадастрова карта доступна кожному. Інформація про земельні ділянки в межах України в он-лайн режимі на офіційному веб-сайті Держземагентства.
Через велику зацікавленість громадян земельними наділами офіційний сайт земельного відомства не витримує навантажень трафіку.
Прес-служба Держземагентства України просить бажаючих ознайомитись з роботою публічної кадастрової карти заходити безпосередньо за електронною адресою:
( http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta ).

Як ми вже повідомляли, в електронних нашаруваннях публічної кадастрової карти міститься величезний об’єм інформації: цифрова карта України (орто-фото план), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.
Надалі будуть додаватися й інші відомості, і Україна піде по шляху світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система гео-просторових даних. Тобто, на кадастр накладатиметься інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні і лісові ресурси і тощо.

02.01.2013 | 12:12
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

Еще была статья по этому поводу:

Земкадастр: база для своїх?

В Україні нарешті з’явиться власний електронний земельний кадастр. Це один з тих документів, яким давно користуються майже всі європейські країни, але не українські громадяни.
Однак з 1 січня 2013 року і вони зможуть отримати доступ до загальнонаціональної бази земель.
“Віднині кадастр публічний. Україна відкрила інформацію про всі земельні ділянки. Кожна людина через інтернет зможе вільно користуватися ним”, – запевнив напередодні презентації пілотного проекту Публічної кадастрової карти голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.
Публічна кадастрова карта – це елемент Національної кадастрової системи, робота якої офіційно стартує з 1 січня. Всі її можливості чиновники обіцяють продемонструвати лише на початку 2013 року.
Необхідність створення електронної системи земельного кадастру диктує закон “Про державний земельний кадастр”, прийнятий ще 2011 року. Без нього, як відомо, запровадження ринку землі буде неможливим.
Країна намагалася створити цивілізований земельний кадастр десятиліттями, а втілила в життя цей проект влада, яка, схоже, хоче сконцентрувати в своїх руках важелі впливу на цю важливу базу.

Наразі пілотна версія Публічної кадастрової карти, яку днями презентували представники Держзему і Центру державного земельного кадастру, працює в тестовому режимі, але з нового року вона буде доступна кожному. База міститиме дані про десятки мільйонів земельних наділів в межах України.
Мова йде про аграрні землі, які зараз не підлягають купівлі-продажу, та ділянки для особистого користування на території населених пунктів та за їх межами.
Насамперед, загальнодоступною буде інформація про межі і розміри ділянки, форму власності та цільове призначення. Також можна буде побачити в системі кадастровий номер певного наділу.

При цьому якихось персональних даних власників або орендарів земельної ділянки у загальному доступі не буде. За словами розробників, це суперечить закону про захист персональних даних.
Параметри об’єктів планується також доповнити даними про нормативно-грошову оцінку та якість ґрунту.

Як зазначає голова Центру державного земельного кадастру Андрій Тарнопольський, карта ґрунтів уже готова: її переносили на електронну карту з паперового варіанту вручну. Чиновник наголошує, що було оцифровано близько 600 тисяч квадратних метрів.
Кожен ґрунт має такі атрибути як характеристика і шифр. За шифром можна визначити потрапляння меж наділу у ті чи інші ареали ґрунтів.

Крім цього, система наділена низкою стандартних функцій – вимірювання відстані або площі земельного наділу, сервіс пошуку.
Щоб знайти на карті свій наділ, треба ввести кадастровий номер у пошукову систему. Шукати необхідні наділи можна також через фільтри – область, район, населений пункт. Дуже нагадує інтерфейс Google Maps.
Якщо власник земельного наділу, маючи на руках його кадастровий номер, не може його знайти або він виявив якісь невідповідності, чиновники пропонують скористатися “зворотнім зв’язком”.

Такий лист буде прирівнюватися до офіційного і пересилатиметься у відповідні територіальні органи Держзему. Однак для цього громадянину спочатку доведеться внести до електронної заяви відомості, які ідентифікують особу.
За словами Тарнопольського, у майбутньому до кадастру буде додаватися й інша інформація для створення національної системи геопросторових даних. Так, на кадастр накладатиметься інформація про комунікації і мережі, будови, надра, водні і лісові ресурси.

Розробники стверджують, що інтерфейсом карти дуже легко управляти.
“Ми готували цю карту для того, щоб нею міг користуватися кожний громадянин України. В її інтерфейсі нема ніяких складних переходів і складних дій, які необхідно вчинити оператору”, – пояснює голова Центру земкадастру.
Однак, за даними Інституту соціології НАНУ, більшість власників земельних паїв – люди похилого віку – 50-70 років. Важко уявити, як вони будуть орудувати мишею в пошуках свого наділу в системі, не кажучи про їх рівень користування інтернетом.

Віковий розподіл власників паїв

Кількість паїв від загального числа, %

Вік власників паїв, років

18,3

70 і більше

19,4

60-69

27,6

50-59

19,9

40-49

11,1

30-39

3,8

до 29

Джерело: Інститут соціології НАНУ

Віковий розподіл інтернет-користувачів в Україні

Кількість користувачів, %

Вік користувачів, років

23

від 45

35

30-44

43

15-29

Джерело: Інтернет асоціація України

Держава розробляла кадастр тільки за кошти Світового банку. Ще в липні 2004 році СБ підписав з Україною угоду про надання позики на 195,13 млн дол для фінансування проекту “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”.
Однак згодом умови кредитування були переглянуті, і сума позики скоротилася до 89,68 млн дол. На 10 грудня 2012 року було опрацьовано 71,19 млн дол. В Світовому банку ЕП повідомили, що проект закриється 30 квітня 2013 року.

Спадщина корупціонерів

Тимчасом стало відомо, що електронна система міститиме багато помилок.
Фахівці Держзему за останній рік вводили в кадастр переважно дані, які надали їм територіальні органи у паперовій формі, і роботи над помилками ще не було.
В агентстві кажуть, що з локальних систем вже завантажено 12,7 млн паперових документів і визнають: значна їх частина містить технічні, типологічні, семантичні або логічні помилки.
Тож не варто дивуватися, якщо після введення кадастрового номера в пошукову систему власник не виявить своєї ділянки або знайде її не в тому місці, де вона знаходиться в натурі.
Це, до речі, означає, що наділ, яким користується людина, їй просто не належить. Право власності ще потім потрібно буде довести в судах або в кількарічній біганині по кабінетах чиновників.
Проблем тут дуже багато – від “дублювання” власності на земельну ділянку через недобросовісні дії чиновників до непрофесійних розрахунків землевпорядних організацій, яких ліцензує держава.
До того ж, за інформацією Держзему, близько 30% власників землі мають на руках ще старі зразки документів, які засвідчують право власності.
Сучасні посвідчення права власності на землю – акти – Держкомзем запровадив 2002 року. Саме тоді ділянки почали готувати до реєстрації в електронній системі і присвоювати їм коди – кадастрові номери. У сертифікатах на землю або актах старого зразка номерів не було.
Оскільки виявляти невідповідності в кадастрі чиновники збираються через сервіс “зворотного зв’язку”, налагодження системи може тривати роками.

Кому потрібен кадастр

В цілому, за словами президента Асоціації “Земельна спілка України” Андрія Кошиля, поява відкритого Земкадастру багатьом піде на користь.

Зокрема, від цього повинні виграти самі власники землі і потенційні покупці.
“Принаймні, одні уже не будуть купувати “кота в мішку”, а інші зможуть перевірити усі неточності і побачити, де саме знаходиться їх наділ”, – зазначає експерт.
Він також додає, що повинна значно спроститися і реєстрація прав власності на землю. Так обіцяють в Держземі і Держреєстрі. Тепер саме ці дві установи будуть вести земельний кадастр.

За задумом, земельне профільне агентство виконуватиме функцію державної реєстрації самої земельної ділянки як об’єкта нерухомості в Державному земельному кадастрі.
Укрдержреєстр же буде здійснювати державну реєстрацію прав на земельні ділянки. Таке собі дуальне управління.

Урядовці обіцяють, що завдяки цьому з 1 січня 2013 року покупцю і продавцю земель несільськогосподарського призначення достатньо буде укласти угоду, завірену нотаріусом.
Новий власник при цьому отримує витяг з реєстру, який засвідчує його право на земельну ділянку.

Тож тепер поряд з новими і старими актами, які засвідчують право власності, будуть діяти і витяги із реєстру. Причому нові акти, наприклад, вже видаватися не будуть, а буде видаватися виписка з реєстру.

Крім власників паїв земельних ділянок існує велике коло осіб, зацікавлених у вільному доступі до земельної бази. Це нотаріуси, банки, іпотечні установи та ліцензіати – організації, які ведуть землевпорядні роботи.

Теоретично в прозорому Земкдастрі повинні бути зацікавлені і аграрні підприємства. Це стосується як великих холдингів, так і дрібних фермерів.

Бізнесмени зможуть бачити, скільки ділянок в земельному масиві, як вони оформлені, яке їх цільове призначення. Сьогодні це зробити неможливо без звернення до місцевих органів. Проте змовитися з місцевою владою для використання, наприклад, земель запасу уже не зможуть.

Може бути корисним кадастр і для ріелторів, хоча вони і не матимуть доступу до власника земельного наділу через відсутність в системі персональних даних.

Однак найбільше від цього виграє держава та її Земельний банк, які уже консолідували державні землі, а тепер отримають можливість продовжити експансію на сусідні наділи.
Місцева влада не зможе завадити: закон про розмежування земель залишив їм тільки кладовища. Тепер будь-які питання доведеться вирішувати через центр.

Ймовірно, саме це мав на увазі голова Держзему, коли казав на презентації, що публічність кадастру завадить “величезній кількості зловживань, земельних махінацій і корупції на місцях”.

І, звісно, продаж персональної інформації з Держреєстру може стати окремим видом бізнесу для осіб, які матимуть до нього доступ.

Дмитро Дєнков, для ЕП — Четвер, 20 грудня 2012
Економічна правда epravda.com.ua


Интернет реклама


Входящие поисковые запросы:
публічна кадастрова карта (112) * Публічна карта України (96) * кадастрова карта (80) * публічна карта (71) * публичная кадастровая карта украины 2013 (71) * www map land gov ua (53) * www map land gov ua/kadastrova-karta (51) * map land gov ua (47) * публычна кадастрова карта украины (42) * кадастровая карта украины киевская область (37) * публічна кадастрова карта україни онлайн (36) * map land gov ua/kadastrova-karta (27) * кадастровая карта украины 2013 (23) * кадастрова карта україни 2013 (23) * публична кадастрова карта (20) * кадастровая карта (19) * кадастровая карта украины как найти участок (18) * кадастрова карта украины 2013 (15) * публичная кадастровая карта украины киевская область (14) * map dazru gov ua kadastrova-karta (13) * ПУБЛИЧНА Земельно Кадастрова Карта Украини (4) * публичга кадасьрова карта украини (1) * Публічна Земельна Кадастрова Карта України (1) * Кадастровая Карта Украины On Line (1) * державна публичная кадастровая карта украины (1) * Публычна кадастрова карта Украъни (1) * узаконить дом алматы (1) *
Share on Facebook Share on Email Share on vkontakte
VkontakteGoogle+EmailGoogle GmailLinkedInShare

14 ответов на Публічна кадастрова карта доступна кожному

 1. ВЛАСТИ ПРЕДЛАГАЮТ ОТКРЫТЬ ПЕРСОНАЛЬНЫЕ ДАННЫЕ О ВЛАДЕЛЬЦАХ ЗЕМЕЛЬНЫХ УЧАСТКОВ
  Государственное агентство земельных ресурсов предлагает сделать открытыми персональные данные о владельцах земельных участков с целью борьбы со злоупотреблениями в земельной сфере, говорится в сообщении ведомства.

  “Логическим шагом на пути открытости и прозрачности сферы земельных отношений было бы внесение изменений в действующее законодательство о возможности обнародования персональных данных относительно того, кому непосредственно относится тот или иной участок земли”, – сообщает Госзамагентство.

  В ведомстве считают, что такая инициатива земельного ведомства позволит активистам, общественным организациям эффективно бороться с незаконными захватами наделов, возведением зданий, в том числе в прибрежных зонах, а правоохранительным органам это поможет быстро найти, ликвидировать такие сооружения и вернуть земли законным владельцам.
  Как сообщалось, с 1 января 2013 года начала работу Национальная кадастровая система (НКС), что предусмотрено законом о государственном земельном кадастре. Глава Государственного агентства земельных ресурсов Украины Сергей Тимченко , что стоимость разработки НКС составляет $50 млн, средства предоставлены в качестве займа Всемирным банком.
  На ортофотопланах можно увидеть границы административно-территориальных образований, границы индексных кадастровых зон и кварталов, границы земельных участков, их кадастровые номера с указанием формы собственности или пользования, ограничения в использовании земель. Персональные данные о владельцах земельных участков в электронной системе закрыты для общего доступа.

  Разработка Национальной кадастровой системы началась в июне 2010 года. Система разработана специалистами Госземагентства на базе геоинформационной системы в рамках сотрудничества Украины с Всемирным банком.
  Источник: NovostiN – Новости Недвижимости

 2. СМИ: НА ПУБЛИЧНОЙ КАДАСТРОВОЙ КАРТЕ УКРАИНЫ “ЗАСВЕТИЛИСЬ” МАССОВЫЕ ЗЕМЕЛЬНЫЕ НАРУШЕНИЯ

  21/01 16:21 | Новости |
  Публичная кадастровая карта Украины, где в режиме онлайн украинцы имеют возможность выяснить, находится ли земля в частной собственности, показала массовые нарушения в земельной сфере, пишет издание .

  Командир Дружины охраны природы Зеленое будущее Андрей Плыга пишет, что в частной собственности уже оказались участки на фарватере Днепра и земли с многоэтажной жилой застройкой.

  В большинстве случаев, как отмечает издание, далеко не всегда кадастр является надежным источником данных, однако, несмотря на все замечания, есть ряд вполне достоверных фрагментов карты, на которых прослеживаются закономерности с земельными махинациями.

  “Если главной целью создания кадастра была попытка сделать прозрачной информацию о земле, ее продажу и различные махинации,… то частично эта цель уже оправдала себя. Ведь во всей красе стал видным широкий размах земельного дерибана с нарушением законодательства Украины”, – пишет автор статьи.

  По большому счету следующим шагом после обнародования этой карты должно бы стать решение о создании специальной следственной комиссии, которая должна заняться расследованием всех земельных нарушений, добавляет издание.

  Если говорить о природно-заповедном фонде, то, пишет издание, с появлением кадастра становится хорошо видно, что едва ли не все заказники вокруг Киева частично или полностью отданы в частные руки.

  Издание отмечает, что при передачи в частные руки земли заповедных объектов, застройщики нарушают также целый ряд других законов и постановлений.

  Автор статьи указывает и на тот факт, что наличие таких фактов должно быть основанием для создания специальной комиссии при Генпрокуратуре или при Государственном агентстве земельных ресурсов.

  Если взять во внимание нормы Водного кодекса и Законов Украины, то вдоль всей Десны (как и других рек) должна существовать защитная полоса шириной не менее 100 м (для меньших рек она меньше – 50 м и 25 м), которая должна находиться в государственной (коммунальной) собственности, на которой запрещено строительство коттеджей.

  При этом TEXTY выяснили, что строительная разметка виднеется над самим урезом воды Десны: иными словами, паи проданы почти на всей защитной полосе реки. Более того, издание пишет, что полностью поделен на паи Любич – крупнейший речной остров Украине. Это сделано вопреки тому, что статус островов приравнивается к статусу защитных полос.

  В своей статье автор пишет, что почти в каждом лесном массиве (если верить кадастровой карте) показан хотя бы один участок, который относится к частной собственности. Напомним, что распоряжение Кабинета Министров Украины от 10 апреля 2008 года запрещает передачу леса в частную собственность с изменением целевого пользования, то есть под застройку.

  В частности, власти села Коцюбинское раздали 501 земельный участок киевского леса, который окружает населенный пункт.

  “Масштаб этого дерибана прекрасно виден на публичной кадастровой карте. Интересно, что в базе данных отсутствует информация о владельце остальных лесов, в промежутке между Варшавским шоссе и Житомирской трассой (так называемый Беличанский лес). Вероятно, это следствие земельной войны между Киевом и Коцюбинским, в ходе которой последнее пыталось захватить лесной массив”, – пишет автор.

  Разработка Национальной кадастровой системы началась в июне 2010 года. Система разработана специалистами Госземагентства на базе геоинформационной системы в рамках сотрудничества Украины с Всемирным банком.
  Источник: NovostiN – Новости Недвижимости

 3. Украина готова структурировать геопространственные данные

  Украина готова к участию в европейских проектах по созданию инфраструктуры геопространственных данных в соответствии с европейскими рекомендациями.
  Об этом заявил председатель Госземагентства Сергей Тимченко в ходе Объединенной конференции EuroGeographics по обмену знаниями, состоявшейся в Брюсселе (Бельгия), сообщили в Земельном союзе Украины.
  По данным пресс-службы, С. Тимченко во время мероприятия встретился с исполнительным директором европейской организации EuroGeographics, экспертом комитета Организации Объединенных Наций “Управление глобальной географической информацией” – Европа (ООН – GGIMEurope) Дэйвом Ловеллом.
  Европейский эксперт положительно оценил достижения Украины в развитии Государственного земельного кадастра как основы для создания Национальной инфраструктуры геопространственных данных, особо отметил публичный доступ к кадастровой информации в Украине и предоставления он-лайн сервисов.
  Дэйв Ловелл также презентовал украинским коллегам ряд европейских проектов, связанных с интеграцией систем геопространственных данных объединенной Европы.
  15.11.13 mirkvartir.ua/news

 4. В среду в помещении Минприроды была представлена единственная геоинформационная система и база данных Государственного кадастра природно-заповедного фонда Украины.

  Основной целью функционирования указанной системы является взаимный обмен информацией между базами данных двух государственных кадастров, ведение их на единой программной базе, единые подходы к оцифровке и ввода информации, существование единой картографической основы.
  Информация о границах те