Все о перепланировке на сегодня

25 Май 2012 в Новости легализации, Перевод в нежилой фонд, Перепланировка - законно незаконно принять в эксплуатацию

Як правильно оформити перепланування згідно із законом? (2016)

З початком весни громадян часто починають займатися будівельно-ремонтними роботами, змінами в своїй квартирі, чи взагалі – переплануванням. Питання тільки в тому, що змінювати можна, а що – ні. Про правову сторону такої справи, як перепланування квартири, нам розповіли адвокат ЮК “АБГ” Катерина Гутгарц і провідний юрист “МАК “УкрЮрЦентр” Кирило Бобровня.

СПРОЩЕННЯ. “Законом України №191-VIII від 12.02.2015 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)” порядок перепланування та переобладнання житлових приміщень було істотно спрощено”, – розповідає Катерина Гутгарц. Було внесено зміни в ЖК, згідно з якими роботи з переобладнання і перепланування житла, якщо вони проводяться без втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не вимагають отримання дозвільних документів. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію також не потрібно.

СКЛАДНІШЕ. Але не у всіх випадках все так просто. “До перепланувань, які необхідно “узаконювати”, можна віднести: об’єднання квартир на одному або різних поверхах, приєднання мансарди, облаштування дверних прорізів у несучих стінах, об’єднання кімнати і лоджії, установка кухні-ніші та ін., тобто все, що пов’язано з порушенням капітальних конструкцій, – каже Кирило Бобровня. – Щоб їх “узаконити”, потрібно отримати дозвільні документи на будівельні роботи та введення в експлуатацію”.

ЗАЯВА. Для цього потрібно подати заяву (декларацію) встановленого зразка у двох примірниках в Дозвільний центр за місцем знаходження об’єкта перепланування. А також документи: копію паспорта; документи на об’єкт нерухомості; нотаріальні копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно; при наявності права спільної власності на об’єкт перепланування – додаються документи всіх співвласників; проект перепланування (у двох примірниках); оригінал технічного паспорту об’єкта перепланування (причому, технічний паспорт повинен бути виготовлений не раніше одного року до моменту подачі декларації), у разі, якщо об’єкт перепланування знаходиться в будинку, який є об’єктом культурної спадщини, – дозвіл центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини виконавчого органу міської ради.

ЗАВЕРШЕННЯ. “Після закінчення перепланування потрібно також заручитися документом, що підтверджує відповідність виконаних робіт проекту”, – попереджає Кирило Бобровня. Для цього зверніться до дозвільного органу із заявою “Про закінчення ремонтних робіт і очікування комісії” (складається в довільній формі). У 7-денний термін з моменту звернення дозвільний орган зобов’язаний прийняти об’єкт в експлуатацію, якщо виконані роботи у відповідності з проектом перепланування, і видати висновок про відповідність проекту.

Завершальним етапом перепланування стане те, що дозвільний центр зробить позначку про прийняття об’єкта перепланування в експлуатацію, і поставить запис у журналі прийому об’єктів перепланування в експлуатацію.

ПОРУШНИКІВ ПОКАРАЮТЬ ЗА СТАТТЕЮ

“Порушення правил переобладнання або перепланування житлових приміщень тягне за собою адміністративну відповідальність у відповідності зі ст. 150 Кодексу законів про адміністративні правопорушення”, – попереджає Катерина Гутгарц.

У статті зазначено: “Порушення правил користування житловими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, прибудинкових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 грн.)”.

Крім того, власник, наймач (орендар) будинку, житлового і нежитлового приміщення в житловому будинку, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов’язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

У разі, якщо самовільне перепланування або переобладнання призводить до погіршення технічного стану всього будинку і порушуються права інших споживачів, ці роботи виконуються виконавцем послуг, а питання відшкодування вартості цих робіт власником,орендарем житлового будинку, житлового або нежитлового приміщення в житловому будинку вирішується в судовому порядку.

Джерело: segodnya.ua

https://www.biznews.com.ua/yak-pravilno-oformiti-pereplanuvannya-zgidno-iz-zakonom/

11.04.2016


Что запрещается при перепланировке помещения?

Что запрещается при перепланировке помещения?

Граница между перепланировкой и реконструкцией или капитальным ремонтом очень тонкая, закон можно нарушить нечаянно.

В ближайшее время, как сообщалось, для перепланировки жилья без вмешательства в несущие конструкции не понадобятся никакие разрешения – такие изменения предусматривает законопроект, разработанный Минрегионом.

Госархстройинспекция Украины поддерживает либерализацию и упрощение разрешительных процедур в сфере строительства, однако призывает граждан быть особенно внимательными, не производить работ, которые могут принести вред зданию, и пользоваться советами специалистов в строительной отрасли. Госархстройинспекция обещает контролировать соблюдение норм и стандартов перепланировки и жестко наказывать нарушителей.

Поскольку граница между перепланировкой и реконструкцией или капитальным ремонтом очень тонкая, закон можно нарушить нечаянно, по незнанию правил перепланировки. Особенно внимательными следует быть жителям многоквартирных домов.

Госархстройинспекция Украины настаивает на необходимости придерживаться норм и стандартов, которыми при перепланировке помещения запрещается:

- увеличивать или уменьшать жилую площадь за счет демонтажа или устройства перегородок в подсобных помещениях;

- устраивать или закрывать дверные или оконные проемы в капитальных стенах;

- демонтировать камины, печи без перекрытия вентиляционных шахт, дымоходов;

- устраивать вспомогательные помещения (санузлы, душевые, ванны);

- устраивать помещения на чердаках домов;

- объединять две квартиры или квартиру с чердаком;

- увеличивать площадь санузлов за счет жилых помещений;

- объединять лоджии и балконы с помещениями путем демонтажа внешних стен, окон и дверей;

- переносить на лоджии и балконы приборы систем отопления;

- демонтировать, перекрывать или устраивать вентиляционные шахты и дымоходы;

- утеплять пол за счет подключения центрального отопления дома;

- переносить газовые сети.

Инспекция просит граждан не относиться к проблеме перепланировки жилья легкомысленно, пользоваться услугами специалистов, придерживаться законов Украины и государственных строительных норм.

По информации Госархстройинспекции
Правовые известия 02.07.2014


24.05.2012 Киеврада, большинством голосов – 101 голос, наконец то приняла “ришення”, которым утвердила новый Порядок получения разрешения на перепланировку и узаконивания перепланировки, которым полномочия заниматься вопросами перепланировок делегированы в районы – в РДА (райдержадміністрації). Вы сдаете в район заявление на разрешение провести перепланировку, и через 10 дней должны получить это разрешение или обоснованный отказ. (Внимание! Описываемый “новый Порядок” уже 03.09.12 отменен судомчитайте об отмене судом здесь- по инициативе инспекции ГАСК).

О проекте “ришення”, которое было подготовлено, Вы можете прочесть в нашей статье Готовится упрощение процедуры узаконивания перепланировки квартиры.

Официальный комментарий по этому поводу от Киеврады:

Київрада затвердила Порядок перепланування жилих і нежилих приміщень у будинках в місті Києві

Затверджений Порядок уніфікує процедуру для міста Києва в частині правил надання дозволів на перепланування жилих і нежилих приміщень у будинках. У Порядку чітко визначено а