Вопросы ввода в эксплуатацию – ”О сертификации” – разъяснения ГАСК (записей: 2)

Теги темы: сертифікат головного архітектора
YR_BPshare: Facebook YR_BPshare: Twitter YR_BPshare: LinkedIn3
YR_BPshare: Google поиск для: YR_BPshare: Bing search YR_BPshare: duckduckgo search YR_BPshare: WhatsApp YR_BPshare: telegram share,
 • Рисунок профиля (Админ) Админ (8 г., 6 мес. назад):

  Про сертифікацію

  (відповідно до листа Мінрегіону від 08.06.2012 №7/17-9501)

  До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення суб’єктів містобудування стосовно обов’язкового зазначення з 1 червня 2012 року у документах, що подаються замовником будівництва до інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного – архітектора (інженера) проекта та експерта і повідомляє.
  Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, а саме: архітекторів, інженерів -проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.
  Відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461, та Порядку виконання підготовчих робіт і Порядку виконання будівельних робіт, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. №466, з 1 червня 2012 року у документах, що подаються замовником будівництва до інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, обов’язково зазначаються серії та номери кваліфікаційного сертифіката відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.
  Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Таким чином, дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності.
  З урахуванням викладеного, Міністерство роз’яснює, що територіальні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з 01.06.2012 року можуть продовжувати здійснювати реєстрацію декларацій без заповнення замовником відповідних пунктів із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного – архітектора (інженера) проекта у разі, якщо проектна документація затверджена до 1 червня 2012 року.

  Заступник Міністра

  Д.В. Ісаєнко


 • Рисунок профиля (Evgen) Evgen (7 мес., 1 нед. назад):

  Введення в експлуатацію будинку з 2020 року істотно змінюється, оскільки відповідно Закону України ”Про регулювання містобудівної діяльності” тепер новий порядок по:
  1. Присвоєння адрес, які можна присвоїти як після повідомлення або декларації про готовність до експлуатації.
  2. Тепер можна подавати дозвільні документи через портал ДІЯ.
  3. Ліквідована Державна архітектурно-будівельна інспекція України, подача й введення в експлуатацію відбувається з 2020 року через Державну сервісну службу містобудування.
  4. Тепер повноваження щодо інспекції будинку передані й виключно сконцентровані в Державній інспекції містобудування.
  Варто пам’ятати, що є відмінності по введенню в експлуатацію будинків, зокрема садовий будинок складніше ввести в експлуатацію ніж житловий!
  Дуже складні ситуації коли порушені Державні будівельні норми, охоронні зони і неможливо ввести будинок в експлуатацію. Маючи досвід в цьому можна певним чином це переступити і обійти, зокрема, апелювання до координат поворотних точок земельної ділянки, які точно встановлять чи можна ввести в експлуатацію за порушення Державних будівельних норм, розгорнуто розглянуто поширені ситуації, що допоможе ввести в експлуатацію.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл